شیعه شدن زن بلوچستانی توسط گروه جهادی راهیان شهادت

در ظرف مدت کوتاه ۱۲ روز دو تن از بانوان اهل سنت این روستاها با تعالیم معارف حقیقی اسلام به جمع شیعیان امیر المومنین علی(ع) پیوستند.

به گزارش سراج۲۴، مصطفی عظیمی مسئول گروه جهادی راهیان شهادت گفت: در دوره جهادی جدید گروه راهیان شهادت، با حضور ۱۲ روزه در بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان و در محرومترین نقطه کشور فعالیت های عمرانی از قبیل اجرای دو مدرسه اصولی و استاندارد یکی در منطقه چگردک با شش کلاس درس و یکی در روستای حسین‌آباد دلگان با چهار کلاس درس و مجموعا با زیر بنای ۶۰۰ متر مربع را با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد انجام گرفت.

وی افزود: همچنین مدرسه ۳ کلاسه روستای گلنبات بخش جلگه چاه هاشم را ترمیم و بازسازی شد وی افزود از دیگر فعالیت های عمرانی گروه جهادی راهیان شهادت ساخت دو باب سرویس بهداشتی برای مسجد حضرت ابوالفضل (ع) چگردک و کمک به ساخت یک باب منزل مسکونی برای خانواده نیازمند و بی سرپرست از جمله فعالیت های عمرانی در این دوره جهادی بود.

مسئول گروه جهادی راهیان شهادت ادامه داد: گروه جهادی راهیان شهادت در بخش بانوان فعالیت‌های فرهنگی وهنری اعم از کار با کودک اموزش دروس درسی آموزش احکام و اخلاق اسلامی و اموزش میائل پزشکی ویژه بانوان و… همچنین در حوزه اشتغال‌زایی با آموزش تخصص‌هایی از قبیل شبه‌قالی، نمد دوزی و خیاطی با توانمند کردن بانوان روستاهای باغباغون و چگردک این بانوان مستعد و خود ساخته را به بازار کار متصل و نزدیک‌تر کردند همچنین بانوان گروه جهادی راهیان شهادت با نقش تسحیل‌گری در زمینه تخصصی سوزن دوزی خود بانوان روستایی که سرپرست خانواده هستند محصولات صنایع دستی این بانوان را با حذف دلال به دست خریدار واقعی خواهند رساند.

 

عظیمی گفت: بانوان گروه جهادی راهیان شهادت با تبیین مسائل اسلامی و اموزش اسلام ناب محمدی به روستاییان در ظرف مدت کوتاه ۱۲ روز دو تن از بانوان اهل سنت این روستاها با تعالیم معارف حقیقی اسلام به جمع شیعیان امیر المومنین علی(ع) پیوستند. گروه جهادی راهیان شهادت در این دوره جهادی با طرح روستا هیئتی در هر شب با حضور جهادگران در یک روستا مراسم هیئت عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) را با رعایت پرتکل های بهداشتی و اطعام کل این روستاها مجموعا بیش از پنج هزار غذا به زنده نگه‌داشتن این‌عزاداری پرداخت.

وی در پایان گفت: کارگروه رسیگی به امور کودکان و دانش‌آموزان گروه جهادی راهیان شهادت با توزیع بیش از ۴۰۰ پک لوازم التحریر و ده‌ها جفت کفش سال تحصیلی زیباتری را برای دانش آموزان محروم و نیازمند روستاهای جلگه چاه‌هاشم شهرستان دلگان رقم زده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *