سی‌امین اردوی جهادی راهیان شهادت در مناطق محروم به پایان رسید

گروه جهادی راهیان شهادت سی‌امین دوره اردوی جهادی خدمت رسانی و فرهنگی خود را در سیزدهمین سال تشکیل این گروه در محرومترین نقطه ی کشور برگزار کرد.

گروه جهادی راهیان شهادت سی‌امین دوره اردوی جهادی خدمت رسانی و فرهنگی خود را در سیزدهمین سال تشکیل این گروه در محرومترین نقطه ی کشور برگزار کرد و جهادگران این‌گروه در نوروز امسال توانستند دو مدرسه را با ۱۱ کلاس درس و زیربنای ۶۰۰ متر مربع، به ۸۰ درصد پیشرفت در ساخت برسانند.

همچنین برای معلولین و از کار افتادگان محروم و کم برخوردار شهرستان دلگان ده‌ها سرویس بهداشتی و حمام ویژه معلولان، باز سازی خانه محرومان، بازسازی مسجد از جمله خدمات عمرانی در فروردین ۱۴۰۰ بوده است.

در بخش بانوان گروه جهادی راهیان شهادت با تحت پوشش قرار دادن سه روستای محروم و کپر نشین به صورت تخصصی برنامه هایی از قبیل مهارت‌آموزی در زمینه‌های خیاطی، شبه قالی، گلدوزی، نمددوزی و …که به توانمندسازی خانواده‌ها و ایجاد اشتغال خانگی و معیشت خانوارها کمک می‌کند، خدمت‌رسانی کردند.

سی‌امین اردوی جهادی راهیان شهادت در مناطق محروم به پایان رسید

 

فعالیت‌های بانوان در سه‌روستای محروم باغباغون‌، میان بازار و موتور سی‌یک، آموزش کودکان در قالب کار با کودک با سیر محتوایی و آموزشی در جهت اعتلای رفتار خانوادگی اسلامی و آموزش‌های احکام شرعی و آشنایی با قران و نهج‌البلاغه از دیگر فعالیت‌های فرهنگی این‌گروه جهادی در ایام نوروز امسال بود.

غربالگری مردمان این سه روستا با جمعیتی معادل ۱۱۵۰ نفر در طرح جهادگران شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله فعالیت های اثر بخش و به یاد ماندنی بانوان در این دوره بوده است. توزیع ۱۵۰ بسته غذایی و ۱۵۰۰ جفت کفش  و اهدای صدها اسباب بازی در شب عید ارمغان خاطره انگیز گروه جهادی راهیان شهادت در شرایط اقتصادی فعلی کشور در این مناطق بود.

گروه جهادی راهیان شهادت از سال ۱۳۸۸ فعالیت‌های محرومیت زدایی خود را در مناطق محروم و مرزی کشور، در فضایی دانشگاهی آغاز کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *