گزارشی از فعالیت گروه جهادی راهیان شهادت

گزارشی از فعالیت گروه جهادی راهیان شهادت

گزارشی از فعالیت گروه جهادی راهیان شهادت

گروه جهادی راهیان شهادت با حضور ۱۲ روزه در بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان و در محروم‌ترین نقطه کشور فعالیت‌های عمرانی از قبیل ساخت دو مدرسه اصولی و استاندارد؛ یکی در منطقه چگردک با ۶ کلاس در و یکی در حسین آباد دلگان با چهار کلاس درس و مجموعا با زیربنای ۶۰۰ مترمربع را با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد انجام داد. همچنین مدرسه سه کلاسه روستای گلنبات بخش جلگه چاه هاشم را ترمیم و بازسازی کرد.

به گزارش ایسنا،از دیگر فعالیت‌های عمرانی گروه جهادی راهیان شهادت، کمک به ساخت یک باب منزل مسکونی برای خانواده نیازمند و بی‌سرپرست در این دوره جهادی بود.

این گروه در بخش بانوان، فعالیت‌های فرهنگی و هنری اعم از کار با کودک، آموزش درسی،آموزش احکام و اخلاق اسلامی و همچنین در حوزه اشتغالزایی با آموزش تخصص‌هایی از قبیل شبه قالی، نمد دوزی و خیاطی، با توانمند کردن بانوان روستاهای باغباغون و چگردک، آنها را به بازار کار متصل کردند.

همچنین بانوان این گروه با نقش تسهیل‌گری در زمینه تخصصی سوزن دوزی خود بانوان روستایی که سرپرست خانواده هستند محصولات صنایع دستی این بانوان را با حذف دلال به دست خریدار واقعی خواهند رساند.

گروه جهادی راهیان شهادت در این دوره جهادی با طرح «روستا هیئتی» در هر شب با حضور جهادگران در یک روستا مراسم هیئت عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) را با رعایت پرتکل‌های بهداشتی را برپا کردند.

کارگروه رسیدگی به امور کودکان و دانش‌آموزان گروه جهادی راهیان شهادت با توزیع بیش از ۴۰۰ پک لوازم‌التحریر و دهها جفت کفش سال تحصیلی زیباتری را برای دانش‌آموزان محروم و نیازمند روستاهای جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان رقم زد.

درباره‌ی jahadgarha

jahadgarha

حتما ببینید

فرم ثبت نام

[quform id=”3″ name=”ثبت نام اردو جهادی پاییز ۹۹″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *